🏝️Milé čtenářky, milí čtenáři, chystám se na dovolenou. Vaše objednávky budou vyřízeny 24. 7. Děkuji za pochopení ❤️

O mně

Kdo se skrývá pod jménem Veronika Rei?D8E_2020_malé

Ahoj, já jsem Veronika Rei-cheltová. Tak dlouho jsem vysvětlovala, jak se píše a čte mé dlouhé německopočeštělé příjmení, až jsem se začala podepisovat prostě jenom Rei, což je i má novinářská zkratka, pod kterou píšu pro deník Metro. Jsem taky marketingová víla, textařka, rekreační houslistka, vášnivá popíjitelka kávy, muchlovatelka koček, sukulentní a jiných květin pěstitelka a přírodní kosmetiky testovatelka. Mám modré oči a jím bezlaktózově, protože intolerance. A furt něco píšu - pro klienty, nebo jen tak. V prosinci 2018 jsem vydala svou knižní prvotinu Zbožňuju tě navždy, kterou doplnila překrásnými ilustracemi přímo na míru ilustrátorka, umělkyně a spolukávová výtečnice Petra Brabencová.

Když se mě lidé ptají, jak vznikl nápad napsat knihu, tak říkám, že jsem se s láskou k psaní už narodila. Zveličené příběhy o cestě autobusem jsem vyprávěla ráda vždycky a ještě radši se vypisovala ze svých niterných pocitů, obav i radostí. Jako správná grafomanka jsem měla na střední popsané všechno - obaly sešitů, trička a kalhoty (protože Punk's Not Dead), nástěnné hodiny, termosku na čaj... Texty mě baví a chrlím je ze sebe na počkání, proto se psaním taky živím. Pak přišla chvíle, kdy jedna životní etapa chtěla vyskočit z hloubky duše až do tištěné knižní podoby.

gaučKnihu jsem vydala vlastním nákladem, abych mohla jít svou udržitelnou cestou. Při balení balíčků totiž využívám materiály, které by se jinak vyhodily - balící papíry z květin, šňůrky a pentle, poklady ze šuplíků dávno zapomenutých... Chci čtenářkám (a čtenářům) dopřát radostný prožitek už od prvního nakouknutí do balíčku. 
S knížkou k vám totiž putuje i kus mojí duše, část mého životního příběhu, bez kterého bych dneska nebyla tam, kde jsem.

O čem kniha je? To se nejvíc dozvídám právě od vás, čtenářů. Je o ztrácení sebe sama, hledání vlastního štěstí a plnění tajných snů. Je o vztahu na dálku, který (ne)funguje. O lásce, za kterou se skrývá beznaděj, povýšení, strach z opuštění. S hlavní postavou se vydáváte na roční pouť myšlenek, zážitků a příběhů, které jsou koncipované jako deník. Podíváte se do zákulisí českého orchestru, zacestujete si do Irska, Anglie a Španělska. Čekají vás pracovní marketingové seance, holčičí pipi kávičky a sem tam nějaká legrace. Ponoříte se hluboko do dívčí duše, která se cítí tak dětská, jak zdrobnělinky v knize napovídají.

To, co bych vám chtěla příběhem Zbožňuju tě navždy předat, je to, že všichni máme na víc a nejsme na to sami. Všichni můžeme mít práci snů, všichni si můžeme splnit zdánlivě nedosažitelná přání. Nebo najít prince na bílém koni. Jen musíme otevřít tu pandořinu skříňku svých vlastních strachů, poprat se s nimi a říct svému vnitřnímu sabotérovi že ne, že takhle to už dál nepůjde. Mým prvním krokem bylo vykročení na volnou nohu a napsání první knížky. Tím vaším může být otevření její první strany a začtení se do příběhu plného ryzích emocí, které všichni tak dobře známe... ♥

 


Jak to, že ji ve své knihovně ještě nemáte? Šup! Kniha Zbožňuju tě navždy vám přijde okrasně zabalená v udržitelných materiálech s dárečkem a osobním věnováním, když si budete přát - stačí napsat do poznámky. Rovnou kupte jednu i kamarádce, mamce, ségře a babičce. O Zbožňuju se totiž nebudete chtít dělit.

Chcete mě poznat ještě víc? Najdete mě na sociálních sítích a napsat mi můžete na mail ahoj@veronikarei.cz 

Facebook
Instagram
LinkedIn