Recenze

Co říkáte O knize zbožňuju tě navždy?

Nikola Ogrodníková   Adéla    Ivana V.

atletka

  čtenářka    čtenářka

Právě čtu vaši knížku a nemůžu se od ní odtrhnout - děkuju za ty emoce, co z ní člověk má, je neskutečně krásná! Až se mi ji nechce dočítat, aby už tak rychle neskončila. Děkuju za ty pocity!

 

 

Přečetla jsem knížku jedním dechem, bylo to, jako kdybych byla s kamarádkou na kafi a povídaly jsme si. Ráda podporuju mladé umělce a ty si to zasloužíš. Pokračuj v tom, co tě baví. A ilustrace byly taky nádherné. Děkuju za pěkný knižní zážitek.

 

Veľmi dobrá kniha! Vtipná a poučná a ako krasne bola zabalená keď prišla, to mi spravilo pekný deň. Kniha je balzám na dušu, odporúčam ju na každom kroku, každej kamarátke. Ďakujem!

Marie Brožová     Maruška    Petra K.
malířka, spisovatelka    blogerka (Maya and Books)   blogerka (Charmedka)

Četla jsem jako zhypnotizovaná skoro až do rána, a pak už jsem ji jedním dechem dorazila. Už dlouho mě žádná kniha nechytila u srdce jako ta Vaše! Dobrého spisovatele nedělá množství zkušeností, ale hloubka prožitku a odvaha nosit kůži na trh. A vy máte takovou odvahu, až mě z toho mrazí. Jste pro mě hvězda a hluboce smekám.

 

To je tak naprosto skvělá knížka! Sedla mi jako snad ještě žádná. Na konci brečeli tři lidé. Dva v knížce a já nad ní. Děkuju! Načerpala jsem neskutečně moc myšlenek. Děkuji, že jsi knihu sepsala, myslím si, že každému člověku dá aspoň kousíček moudra.

- přečíst celou recenzi -

 

Tohle je taková holčičí bible a najde se v tom snad každá slečna. Verča totiž popisuje všechny svoje pochyby a strachy, které jsou na začátku vztahu úplně běžné a potýkala se s nimi snad každá z nás. U spousty Verčiných myšlenek jsem se fakt upřímně smála, jak moc jsem se v tom viděla a jak vlastně normální jsou tyhle holčičí myšlenkové pochody a vlastně i ty klučičí :D

- přečíst celou recenzi -

Taťána S.

   Maruška K.    Emma J.

čtenářka

  čtenářka    blogerka (Kávové knihy)

Chtěla jsem vám moc poděkovat za úžasný balíček. Objednala jsem si Vaši knížku a při rozbalení balíčku měla rázem úsměv na tváři. Neskutečně krásně zabaleno a drobnosti k balíčku navíc člověku dokáží udělat obrovskou radost. A knížka super! Člověk se neskutečně rychle začte a vždy jsem měla večer problém se od ní odtrhnout a hned ráno jsem si musela před prací alespoň jednu kapitolu přečíst, protože do večera daleko. Miluju tyhle příběhy ze života, což u vás bylo od začátku až do konce. Jestli někdy vydáte svou další knížku, určitě mi nesmí chybět v knihovně. Moc děkuji a držím palce. 

 

 

 

 

 

Za poslední týden jsem hltala vaši knihu, co to šlo. Byla jsem zvědavá, jak to dopadlo s Vaším klukem a hlavně s Koncertním. Od poloviny mě kniha úplně pohltila a byla pro mě opravdu čtivá. Jsem ráda, že příběh o Vašem klukovi v knize dopadl tak, jak dopadl, a chvílemi jsem si říkala, že já být na Vašem místě, tak už s ním dávno nejsem. Musím říct, že kniha mě opravdu bavila i přesto, že byla psaná stylem povídek, což je v mém případě zázrak, jelikož mám radši ucelené příběhy a většinou čtu romantika. Kniha se vám opravdu povedla a jsem ráda, že jsem si ji koupila. Děkuji.

 

 

 

 

 

Autorka dokáže používat slova nevšedním a osvěžujícím způsobem, vtipně i dojemně, což textu rozhodně prospívá. Myslím si, že spousta lidí (holek?) se v tom najde. Zbožňuju tě navždy je tak čtivé, že absolutně nezáleželo na tom, jestli jsem s tím nebo tamtím nesouhlasila, musela jsem číst dál a dál. Se zatajeným dechem jsem čekala, co se odehraje na následující stránce. Většinu času jsem měla chuť zachumlat se do téhle knížky a nechat se obklopit všemi těmi myšlenkami a slovíčky. I přes všechna ta bříška a sluníčka a ostatní zdobnělinky, kterým úplně nefandím. Zbožňuju tě navždy je pro mě krásným příběhem o hledání, o překonání sebe sama, o kompromisech, o hudbě a housličkách, o snech, o tom, že lásce neporučíš. A hlavně..., hlavně je to o životě. Ilustrace jsou pak už jen třešničkou na tomhle knižním dortu. 

- přečíst celou recenzi -

Lucie S.

  Týna    Lea Č.

čtenářka

  čtenářka    čtenářka

Byla jsem mile překvapená, kolik práce jste si s balením knížky dala. Dáváte do balíku víc než jen knihu. Dáváte tam i kousek sebe sama. Ještě nikdy mi nepřišla kniha takto krásně zabalená a ještě s drobnůstkami.

 

  Tvoji knihu jsem přečetla za dopoledne a úplně mě uchvátila. Moc krásně vyprávíš a líbí se mi tvůj smysl pro humor. Tvůj příběh je v určitých částech tak podobný mému… Tvoje kniha je skvělá a přeju ti pilnou ručičku, abys toho napsala ještě víc.   Moc děkuji za krásné čtení s věnováním i dárečky, moc mne to potěšilo a hned jsem začala číst. Popisuješ pocity přesně tak, jak se občas i já cítím. Tvá knížka mi zachraňuje život a to, co jsi napsala, je tak přesný! Řekla bych, že se změnil i můj pohled na vztahy.

Romana P.

   Kateřina K.    Ortie

čtenářka, blogerka

   čtenářka, recenzentka    čtenářka, recenzentka

Zbožňuju tě navždy je o tom, jak lehký je ztratit sama sebe v partnerským vztahu. Většinou mám dojem, že Veronika sklouzává k potlačování svých přání a tužeb a podvoluje se partnerovi - ve výběru dovolený, trávení volnýho času, dokonce i stylu oblékání. První část knihy mě pohladila, druhá mi dala další podněty k zapřemýšlení nad tím, jak to ve vztahu rozhodně nechci. Příběh se čte lehce, dá se u něj odpočinou, vypnout, nepřemýšlet. S čím jsem trošku bojovala bylo velmi časté používání zdrobnělin. U některých slov mi to přišlo trefný a odráželo to jakousi naivitu. Některý výrazy jako "bříško" a "prstíčky", tam jsem skřípala. Kniha je zpracovaná minimalisticky s príma ilustracema. Moc mě bavily části vyprávění ze zkoušek orchestru. Díky za knihu a připomínku toho, jak je důležitý bejt v sobě.

 

Tato kniha se mi moc líbila! Navíc mi je sympatické, že jí napsala česká autorka. Ačkoliv je to její prvotina, vůbec to nebylo špatné! Nečekejte žádnou přehnanou romantiku nebo červenou knihovnu. Tohle je realistický autorkou jen trochu upravený, příběh jako ze života. A není jen o partnerských vztazích, ale i o rodině, přátelích, tužbách a snech... Také o našem hektickém způsobu života, o pocitu naprosté rezignace na život a pocitu ,,vyhoření", hledání sebe sama... Všechny tyto pocity má nejen hlavní hrdinka, ale občas i každý z nás, což dělá knihu realistickou, uvěřitelnou...

- přečíst celou recenzi -

 

 

O čem kniha je? Přišlo mi, že hlavně o tom, jak lehké je ztratit sama sebe, když se snažíme přizpůsobit jiným.
Kniha se mi četla moc hezky, taková příjemná oddychovka mezi učením. A rozhodně nemůžu zapomenout zmínit krásné ilustrace, které celou knihu provází, protože ty mě pohladily a vždycky jsem se těšila, až si prohlédnu další. Sečteno a podtrženo kniha se mi moc líbila a rozhodně bych vám ji doporučila.

 

 

 

Lucka S.

   Lucie    Jana

čtenářka

   čtenářka    čtenářka

Každý žijeme svůj obyčejně neobyčejný příběh a mě vždycky zajímaly příběhy ostatních lidí. Nejvíc mě baví zjišťovat, co daného člověka dovedlo tam, kde se teď nachází. Asi proto se mi tak líbila tahle knížka a jakmile jsem začala číst, neuměla jsem přestat. Byla jsem moc zvědavá, jak dopadne (i když jsem to tak trochu tušila). Kniha mi přijde upřímná a originální. Jako bych se s ní vrátila v čase, v mnoha věcech jsem se našla a užívala jsem si ty milostné problémy. Bylo to moc příjemné čtení!

  Děkuju Vám za krásnou knížku! Když jsem viděla obal v knihkupectví, vzala jsem ji do ruky a začala hned číst, což normálně nedělám. No a pak už volba byla jasná a přibalila jsem si ji na líbánky s mým manželem, s klukem, kterého jsem potkala na Tindru. :) Každopádně děkuju za ni, bylo to krásné čtení plné pravdivých situací a hlavně pocitů, které pociťuje nejedna z nás.   Musím říct, že nejvíc mě na knize bavila její grafická podoba. Ta úžasná minimalistická obálka a ilustrace uvnitř knihy jsou prostě ráj pro (mé) oko. Ale to knize samozřejmě nestačí, důležitější je příběh. A ten nebyl špatný. Byly to zkrátka deníkové zápisky ze života jedné dívky, ze kterých se stala kniha. Takže pokud si chcete přečíst něco jen tak ze života, tak šup do toho.