Marketingové poradenství

Jsem marketingová víla, redaktorka a copywriterka. Přes 15 let pomáhám klientům s online a offline propagací se zaměřením na obsahovou strategii a komunikaci. Poskytuji marketingové poradenství, během kterého vám pomohu ucelit komunikaci a vytvořit komunikační strategii (tedy kde, jak, kdy a co komunikovat), která vás nezahltí a pomůže rozvíjet vaše podnikání.

Nejraději pomáhám malým tvůrkyním a podnikatelkám, které jsou na marketing samy - koučky, psycholožky, majitelky eshopů, tvůrkyně designových výrobků a další odvážné ženy, které se nebály ukázat svou jedinečnost světu.

Jak spolupráce vypadá?
Skrze brandový workshop a postupné vedení vám pomohu ucelit komunikaci tak, aby byla jednotná. Najdeme komunikační kanály, které jsou pro vás ty nejvhodnější (sociální sítě, blog, emailing). Pomůžu dát vašemu podnikání pevnou strukturu a určit hodnoty, od kterých se budete moci odrazit vždy, když se náhodou během své cesty trochu ztratíte. Cílem spolupráce je vytvořit takový komunikační plán, který budete zvládat, nezahltí vás a bude vám stabilně pomáhat růst.

Ráda si také beru pod křídla začínající markeťačky a copywriterky, kterým pomáhám zdokonalit se v jejich profesi, aby mohly poskytovat ty nejlepší služby pro své klienty.

Cena za hodinovou konzultaci je 1500 Kč a zahrnuje úvodní informační call, během kterého mi prozradíte, co vás trápí, a mou následnou přípravu. Během konzultace pak už řešíme konkrétní kroky, které vám pomohou.

Profesně se marketingu a copywritingu věnuji od roku 2005. Začínala jsem tvorbou a správou webů a eshopů, SEO texty, pravidelným emailingem nebo překlady POS materiálů z angličtiny v rodinné firmě Golf Gate. Pro první klienty jsem psala PR články. Láska k textu mě mimo jiné přivedla k oboru Mediální studia na univerzitě, zavedla na Erasmus ve Španělsku na Universitat Autónoma de Barcelona či na stáž zaměřenou na správu sociálních sítí v Quacquarelli Symonds v Londýně. Jako asistentka jsem se podílela na přípravě akcí pro Krajský úřad Středočeského kraje, Odbor regionálního rozvoje. V letech 2014–2015 a 2019–2022 jsem byla odpovědnou redaktorkou obecního zpravodaje pro obce Popovičky, Nebřenice a Chomutovice. V deníku Metro jsem psala články pro noviny a magazíny Metro Extra a Metro Men Women Only, také jsem vymyslela a vedla rubriku Young, která dává šanci mladým talentům – starala jsem se o několikačlenný tým mladých tvůrců, vymýšlela s nimi témata, hlídala termíny, motivovala je a dávala jim zpětnou vazbu.

V roce 2018 mi pod uměleckým jménem Veronika Rei vyšla první kniha Zbožňuju tě navždy. Lásku k psaní a vyprávění příběhů rozvíjím také ve svém Projektu statečných žen – skrze rozhovory s (ne)obyčejnými ženami ukazuji, že všechny jsme jedinečné a máme v sobě pořádnou dávku odvahy, i když si to často nemyslíme.

Mou detailní profesní prezentaci a další ukázky práce a reference najdete na mém profilu Na volné noze - Veronika Reicheltová.
Kontaktovat mě můžete na mailu ahoj@veronikarei.cz

Ukázky práce

 

 

Reference

Kristina Králová   Lenka Zelinková    Ing. Petr Kraus

majitelka Snail Travel International a.s.

  marketingový specialista, SHERLOG Technology    ředitel COMING PLUS, a.s.

Veroniku jsem oslovila při přípravě nových webových stránek mé cestovní kanceláře Snail Travel International. V současné době pro nás Veronika připravuje nové texty k destinacím, resortům a zájezdům. Spolupráci si chválím, texty splňují má očekávání, jsou plné zajímavých informací, přesto výstižné a úderné. Oceňuji Veroničinu snahu najít co nejlepší řešení pro náš obor, ukázkové texty na začátku spolupráce a doladění jednotné formy. Veronika dokáže svými texty vtáhnout člověka přímo do jednotlivých destinací a probudit touhu po cestování. Velkým přínosem je i automatické zapracování klíčových slov a frází, které nám pomáhají s lepšími výsledky ve vyhledávačích, Veronika s nimi pracuje citlivě a v textech působí přirozeně.

 

Veronika k nám do týmu nastoupila jako posila pro online marketing a komunikaci, postupně začala pomáhat i při organizaci eventů a nakonec vedla jako project manažer přípravu nového webu. Po celou dobu měla na starosti sociální sítě, pravidelnou tvorbu newsletteru a všechnu textařinu – aktuality na web, PR články a inzerci, jazykové korektury, zprávy pro komunikaci v aplikacích, interní zpravodaj a další. Lidsky jsme si padly do oka na první dobrou a brzy skvěle zapadla do našeho kolektivu. Díky její pečlivosti a dodržování termínů na ni byl vždy spoleh, práci dotahovala do konce a dala si záležet na každém detailu. Skvěle komunikovala jménem firmy a žádný pedantský dozor nebyl potřeba, protože jsme věděli, že se na ni můžeme plně spolehnout. Vše bylo vždy profesionální a reprezentativní.

 

Veronika u nás měla na starost kompletní online komunikaci produktové linie COMCON Systém. Vytvářela a posílala pravidelné newsletterové kampaně, podílela se na textové přípravě nových webových stránek, které následně administrovala, nastavila SEO a psala blog. Připravovala také texty na letáky, produktové listy, brožury a další propagační materiály. Se spoluprací jsme byli spokojení, Veronika si rychle osvojila technickou část produktů a mohli jsme se na ni ve všem spolehnout.

Michaela Thomas    Jaroslav Novák    David Kubný

Design Director and Founder, Butterflies & Hurricanes

  CEO ePace   zakladatel značky Woxkon

Najít správného člověka s hodnotami, které se mnou souzní, není úplně jednoduché, ale s Veronikou jsme si padli do oka od první chvíle. Na starosti u nás měla správu sociálních sítí pro studio Butterflies & Hurricanes a pro klienty a různorodé copy - psaní blogů, textací obalů a produktů pro klienty a další. Našemu dosavadnímu vedení soušlů dala řád a nastavila content plán, díky kterému jsme získali lepší přehlednost a dohledatelnost toho, co se kdy sdílí. Oceňuji zapálenost pro věc, spolehlivost a schopnost vcítit se do potřeb našich, našich klientů i cílových zákazníků. Veronika citlivě pracuje s textem, vnáší do něj nápaditost, hravost a lehkost.

 

Veronika je velmi chápavý a samostatný specialista na komunikaci v sociálních sítích a médiích. Stačilo nastínit pár hlavních priorit a vypracovala pro moji firmu strategii a mediální plán, který plně korespondoval s cíli, které jsme si stanovili na začátku. Dotahuje věci do konce, rozumí své práci a je na ni spolehnutí. Pečlivost, s jakou podklady a strategii připravila, bylo přesně to, co jsem si představoval a trefila velmi přesně nabídku svých služeb v souladu s potřebami mé firmy.

 

S Veronikou jsme navázali spolupráci za účelem otextování nového webu a vylepšení SEO. Nemohli jsme si vybrat lepšího člověka. Spolupráce byla rychlá a přesně podle našich představ, Veronika se vcítila do naší značky a skvěle vystihla náš příběh. Textům dala nejen hlavu a patu, ale také hloubku, proto jsme s nimi byli spokojeni na první dobrou. Potěšilo nás, že Veronika automaticky zahrnula SEO i do produktových textů a s celkovou optimalizací stránek jsme spokojeni. Je vidět, že Veronika ví, co dělá, zná svůj obor a v textech dokáže promítnout to, co si představujeme. 

Hana Melčová

   Mgr. Lenka Čížková   Jan Nagy

grafička, DTP specialistka

  CEO Forpex s.r.o.    marketingový specialista, SHERLOG Technology

S Veronikou se pracovně potkávám už řadu let – nejdříve při spolupráci u obecního zpravodaje, později i u společného klienta, kde působila jako marketingový specialista. Velice oceňuji její pečlivost a detailní přípravu všech textových i obrazových podkladů, ale také bystré oči, které odhalí sebemenší detail. Veronika je ale také velmi milý a empatický člověk, který se vždy snaží dané problematice porozumět do detailu – na společná pracovní setkání se vždy těším. Také má ráda udržitelný životní styl a napsala moc hezkou knížku Zbožňuju tě navždy, která se čte skoro sama.

 

S Veronikou spolupracujeme přes rok a práce s ní je radost. Perfektně jsme si sedly hned od začátku. Veronika je spolehlivá, rychlá a dodržuje termíny. Je citlivá a kreativní, ale zároveň dokáže být i upřímná a odvážná. Vždycky pečlivě vnímala, co říkám a dokázala s tím pracovat a rozvíjet to dál. Je velmi pozorná k zadání, nabídne i jiné úhly pohledu, odborně poradí a doporučí, co funguje. S její prací jsem byla vždycky spokojená, a tak jsem se jí nebála dát volnou ruku. Dokáže připravit jak obsah, tak i celou koncepci a identitu. Umí si skvěle hrát se slovy a její texty mají vážně šmrnc. Pokud hledáte kreativní duši, přátelského profesionála s tahem na branku a skvělými nápady, je Veronika přesně to pravé. Příjemná a bezproblémová spolupráce zaručena! Určitě doporučuji!

 

S Verčou jsme byli součástí in-house marketingového týmu SHERLOG, kde měla na starosti online marketing a textařinu. Starala se o sociální sítě, PR kampaně, otextování a launch nového webu a jeho následnou správu. Psala tiskové zprávy, články do časopisů, aktuality na web, texty na letáky a tištěné materiály. Pravidelně připravovala newsletter a pečovala o klientskou databázi. K tomu se starala o firemní textové korektury. Aby toho nebylo málo, podílela se na přípravě eventů. Každý v týmu měl svou specializaci, ale navzájem jsme potřebovali být zastupitelní, proto řešila Veronika i část mé agendy. Kromě pohodové atmosféry a skvělého kolektivu, který dokázala vytvořit, oceňuji spolehlivost, dodržování zadaných termínů, kreativní myšlení, vlastní iniciativu a přínos nových nápadů, kterými vždy obohatila celý tým.

Natacha Cullinan

  Sofia Konstanzou   Ania Bornová

Head of Digital Marketing and Content, QS Quacquarelli Symonds

 

Social Media Executive, QS Quacquarelli Symonds

  Marketing Manager, Donio

Veronika se v rámci pracovní stáže v Londýně stala součástí našeho online marketing týmu. Společně s ostatními se podílela na vytváření obsahu a denní správě sociálních sítí. Pro projekt QS Top Universities spravovala Facebook a Pinterest, starala se o komunikaci s fanoušky, zajišťovala běžnou administrativu a měsíční reporting. Má bystré oko pro virální příspěvky, kterými obohatila náš klasický social media plan. Veronika dokáže citlivě rozvrhnout posty pro sociální sítě tak, aby tvořily harmonickou komunikaci a tu nejlepší prezentaci každé společnosti. To z ní činí skutečný přínos pro společnosti, které potřebuje inspiraci v tom, co funguje, a co ne. Společně s naším marketingovým týmem se také podílela na analýze výzkumu, pod rukama jí prošly výsledky 2000 respondentů z celého světa. Její angličtina se zlepšovala každým dnem, díky čemuž dokázala plynule a poutavě prezentovat výsledky své práce. Veronika pracuje dobře v týmu i samostatně, svou práci podkládá relevantními zdroji, výzkumy a případovými studiemi. Věřím, že bude přínosem pro každý tým, který hledá schopného člověka s citem pro jazyk, analytickými schopnostmi a dobrým smyslem pro humor.

  S Veronikou jsme se pracovně potkaly v týmu digitálního marketingu společnosti QS Quacquarelli Symonds. Na naší spolupráci oceňuji chuť učit se novým věcem, inovativní přístup k řešeným problémům, pozitivní přístup k práci, cit pro detail a schopnost dotahovat projekty do konce. Veronika se ráda a rychle učím novým věcem a žádná technologická inovace, kterých je ve světě online marketingu a sociálních sítí stále plno, jí není překážkou. Jako součást týmu patří Veronika k dynamičtějším osobnostem, které přinášejí nejen skvělé pracovní výsledky, ale dokáže vytvořit i příjemnou a zábavnou atmosféru pro ostatní. Při komunikaci s klienty je Veronika vysoce profesionální, v pracovním procesu se zaměřuje na co nejlepší výsledek pro klienty. Věřím, že bude Veronika skvělým přínosem pro každý marketingový tým.   Veroniku jsem poznala v Donio jako social media managerku, což je pozice, kterou je jí možné svěřit opravdu od A do Z. Krom výborné copywriterky je Verča velmi zdatná v nápomocné, ale vždy pokorné komunikaci, základní grafice, zároveň má přehled o specifikách a trendech konkrétních sociálních sítí a nebojí se sestavit kompletní brandovou strategii značky. Přidanou hodnotu do strategických diskuzí přináší nejen v oblasti marketingu, proto bych ji určitě doporučila do týmu každého začínajícího businessu nebo etablované firmy, která je otevřená novým nápadům.