Kdo jsem

Kdo se skrývá pod jménem Veronika Rei?D8E_2020_malé


Ahoj, já jsem Veronika Rei-cheltová. Tak dlouho jsem vysvětlovala, jak se píše a čte mé dlouhé německopočeštělé příjmení, až jsem se začala podepisovat prostě jenom Rei (nemluvě o tom, že mi při podepisování vždycky nějaké to písmenko uteče). Jsem marketingová víla, textařka, rekreační houslistka, vášnivá popíjitelka kávy, muchlovatelka koček, sukulentní a jiných květin pěstitelka a přírodní kosmetiky testovatelka. Žiju udržitelně, neplýtvám vodou, nosím bio zbytky na kompost i z paneláku, nedávno jsem zjistila, že jsem vlastně dost ezo (protože vím, kterou bylinku si dát na bolavé bříško) a feministka - jen to u nás doma bylo prostě normální. Mám modré oči a jím bezlaktózově, protože intolerance. A furt něco píšu - pro klienty, nebo jen tak. V prosinci 2018 jsem vydala svou knižní prvotinu Zbožňuju tě navždy, kterou 
doplnila překrásnými ilustracemi přímo na míru ilustrátorka, umělkyně a spolukávová výtečnice Petra Brabencová.


Když se mě lidé ptají, jak vznikl nápad napsat knihu, tak říkám, že jsem se s láskou k psaní už narodila. Zveličené příběhy o cestě autobusem jsem vyprávěla ráda vždycky a ještě radši se vypisovala ze svých niterných pocitů, obav i radostí. Jako správná grafomanka jsem měla na střední popsané všechno - obaly sešitů, trička a kalhoty (protože Punk's Not Dead), nástěnné hodiny, termosku na čaj... Texty mě baví a chrlím je ze sebe na počkání (proto se copywritingem taky živím). Pak přišla chvíle, kdy jedna životní etapa chtěla vyskočit z hloubky duše až do tištěné knižní podoby. Psaní knihy je řehole jako každá jiná a po propsaných nocích a víkendech bylo Zbožňuju konečně na světě.

gaučProč jsem si knihu vydala vlastním nákladem a nehledala nakladatelství (jako třeba můj bratranec Petr Holý, kterému vyšla čerstvá prvotina Nihilista na balkonu)? Protože jsem ji chtěla mít pod kontrolou do posledního písmenka. Chtěla jsem si řídit distribuci a dohlédnout na to, aby ke čtenářům dorazila neušmudlaná. První rok 2019 byla kniha v prodeji i v knihkupectvích - Luxor, Knihy Dobrovský, Mall.cz a další. Po roce jsem spolupráci s Eudomedií, která knihy distribuovala, ukončila. Zjistila jsem, že knižní mainstream není to, co chci, že se nechci prát se všemi ostatními autory a dělit se o procenta z prodeje. Knihy jsem proto z prodeje stáhla a rozhodla se jít svou udržitelnou cestou. Balení balíčků je pro mě relax, navíc při tom využívám materiály, které by se jinak vyhodily - balící papíry z květin, šňůrky a pentle, dokonce i starý pásek. 
S knížkou si totiž kupujete i kus mojí duše a část mého životního příběhu, proto chci každé čtenářce (a čtenáři) navodit radostný zážitek už od prvního nakouknutí do balíčku. 

O čem kniha je? To se nejvíc dozvídám právě od vás, čtenářů. Je o ztrácení sebe sama, hledání vlastního štěstí a plnění tajných snů. Je o vztahu na dálku, který (ne)funguje. O lásce, za kterou se skrývá beznaděj, povýšení, strach z opuštění. S hlavní postavou (která se nejmenuje Veronika, jak se všude píše - ona se zatím nejmenuje totiž nijak a jméno dostane až ve druhém volném pokračování) se vydáváte na roční pouť myšlenek, zážitků a příběhů, které jsou koncipované jako deník. Podíváte se do zákulisí českého orchestru, zacestujete si do Irska, Anglie a Španělska. Čekají vás pracovní marketingové seance, holčičí pipi kávičky a sem tam nějaká legrace. Ponoříte se hluboko do dívčí duše, která se cítí tak dětská, jak zdrobnělinky v knize napovídají.

To, co bych vám chtěla příběhem Zbožňuju tě navždy předat, je to, že všichni máme na víc a nejsme na to sami. Všichni můžeme mít práci snů, všichni si můžeme splnit zdánlivě nedosažitelná přání. Nebo najít prince na bílém koni. Jen musíme otevřít tu pandořinu skříňku svých vlastních strachů, poprat se s nimi a říct svému vnitřnímu sabotérovi že ne, že takhle to už dál nepůjde. Mým prvním krokem bylo vykročení na volnou nohu a napsání první knížky. Tím vaším může být otevření její první strany a začtení se do příběhu plného ryzích emocí, které všichni tak dobře známe... ♥

 

 

Jak to, že ji ve své knihovně ještě nemáte? Šup! Kniha Zbožňuju tě navždy vám přijde okrasně zabalená v udržitelných materiálech s dárečkem a osobním věnováním. Rovnou kupte jednu i kamarádce, mamce, ségře a babičce. O Zbožňuju se totiž nebudete chtít dělit.

Chcete mě poznat ještě víc? Najdete mě na sociálních sítích a napsat mi můžete na mail ahoj@veronikarei.cz 

Facebook
Instagram
LinkedIn

 

Zbožňuju tě navždy
350 Kč
 
Detail
Skladem
1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení