Ve flow mě baví vše, co dělám

4545454

Strašně ráda prokrastinuju. Omlouvám to ale větou "teď nejsem správně naladěná", protože přeci tvořím v tom flow, tak se nebudu trápit lámáním chleba přes kámen (rozumíme si). Touha prokrastinovat na mě přichází ve chvílích, kdy mám udělat něco, co mě nemotivuje, nebaví, co ve skutečnosti dělat nechci. V ideálním světě bych si řekla "Nedělám nic, co mě nebaví", v tom reálném to však musím obrátit na "Baví mě vše, co dělám". To první je nádherná utopie Jiřinky Bohdalové, to druhé chce trochu cviku a ošálení vlastního rozumu.

Jedna z cest, která mi rozprouďuje inspirativní příval, jsou procházky. Po koučování s Editou jsem dostala za úkol po 21 dní chodit ven. Každý den, i když se mi nechce (to především). Vybrala jsem si to sama, protože procházky miluju, miluju dýchat kyslík, vypnout, nechat mozek odpočinout, koukat se do dálky a jen tak jít. A přesto mám v sobě malý vzdor, kterému se ven jít nechce.

První tři dny byly v pohodě, byla jsem nadšená a těšila se ven.
Další tři dny jsem se musela přemlouvat a nezapomínat, co jsem si slíbila.
Trvalo mi deset dní, než jsem si v přípravách na vycházku našla alespoň špetku radosti.
Jedenáctý den se spustila vlna inspirace.
Třináctý den píšu tento text. Za třináct procházek jsem se z lehkého zmatení a nervozity, že nemám celý svět pod kontrolou (moje oblíbená forma úzkosti) dostala do klidu, proto ke mně mohou nápady přicházet. Věřím, že ve vystresované mysli na ně není místo.

Jednou z inspirací byl i kurz Nauč se psát ve flow, protože to je něco, co přirozeně umím od první chvíle, co jsem do rukou vzala v první třídě pero. Vím, kolik lidí sedí nad prázdným papírem, wordem, okýnkem pro napsání postu na sítě, minutová ručička se posouvá a mozek nechce tvořit. Pokud se psaním chcete živit, je pro vás zapnutí flow na přání nutnost, jinak se vaše hodinovka znatelně prodraží. Proto vám chci vše, co jsem se za 16 let copywritingu naučila, předat. Protože si zasloužíte psát texty jednoduše, královsky a s úsměvem. Zvládne to každý, chce to jen špetku motivace a důvěru v sebe sama. S tím však do začátku přijít nemusíte, ta roste společně s tím, jak rostete vy.

Představte si, že kde můžete za 31 dní každodenního psaní být. To je váš úkol číslo jedna - představte si, že je den 31, vy jste každý den věnovali psaní deset minut a flow se stalo vaší přirozeností. Jaké to je? Jak se cítíte?